Nasze Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w 2018r.Prowadziliśmy wiele działań i współorganizowaliśmy różnorodne inicjatywy, w dużej mierze skierowane do młodzieży.
- „Startuj z FIO- Nowy początek” projekt „Piknik Niepodległościowy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gościmiu”
1-dniowe Święto Piknik Niepodległościowy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gościmiu” polegało na:
- W szkole Podstawowej w Gościmcu na 5 lekcjach zorganizowane zostały konkursy związane z tematyką obchodów Niepodległości Polski. Animatorzy przeprowadzili również krótki happening o wartościach: wolności i niepodległości. Ponadto dzieci z przygotowanych materiałów wykonały kotyliony na uroczystości, które odbyły się 09.11. Uczniowie młodszych klas mieli do rozwiązywania rebusy, z kolei starsze klasy animatorzy zaprosili do rozwiązania obywatelskich krzyżówek.
- w sali wiejskiej w Gościmcu miał miejsce Piknik Niepodległościowy. W Pikniku wzięło udział 7 zespołów śpiewaczych z powiatu. 50 artystów na scenie zaprezentowało swój repertuar o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki i uczniowie szkoły przygotowali swój repertuar i także wystąpili na scenie.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
2. Partnerstwo podczas realizacji projektu Ligi Lubuskich Animatorów
Projekt o nazwie „Od Edukacji do Integracji” stanowił istotne przedsięwzięcie realizowane w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Inicjatywa ta skoncentrowana była na obszarze 20 gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, obejmujących obszar województwa lubuskiego. Kluczowym celem projektu było zaangażowanie w proces partycypacji społecznej 200 osób w wieku 60 i więcej lat, umożliwiając im aktywne uczestnictwo w życiu społecznym oraz rozwijanie kompetencji społecznych.
Głównym wykonawcą przedsięwzięcia był zespół Ligi Lubuskich Animatorów, natomiast nasza organizacja pełniła rolę partnera projektu, aktywnie wspierając jego realizację. Współpraca ta umożliwiła skuteczne połączenie doświadczenia i ekspertyzy obu instytucji, co wpłynęło pozytywnie na różnorodność działań podejmowanych w ramach projektu.
Całkowity budżet projektu wyniósł 189 300,00 zł, co pozwoliło na efektywne wdrożenie planowanych inicjatyw. Środki te zostały skierowane na różnorodne obszary działań.
Efektem końcowym projektu było zintegrowanie społeczności seniorów, zwiększenie ich aktywności oraz rozwinięcie umiejętności społecznych. Poprzez promowanie partycypacji społecznej, inicjatywa ta przyczyniła się do tworzenia silniejszego społeczeństwa obywatelskiego, uwzględniającego i szanującego doświadczenie oraz wiedzę osób starszych